Amerika Gezileri

Arjantin Seyahat Rehberi

Arjantin

Arjantin Seyahat Rehberi

Arjantin ülkesine  seyahat ettiğinizde, natural harikalar ve dünyanın en şık başkenti Buenos Aires’ten biri ile ödüllendirileceksiniz.Doğru Oğlak Dönencesi’nden Antarktika’nın ucuna doğru uzanan Arjantin, muazzam bir çeşitlilikte araziler toplar. Yemyeşil sulak alanlardan Tierra del Fuego’nun dünyanın sonu takımadalarına kadar, en simgesel manzaraları Pampaların düzlükleri ve Patagonya’nın dramatik bozkırlarıdır. Gitmeden evvelce bilmeniz gereken her şey amacıyla Arjantin rehberimizi okuyun.

Arjantin seyahat gerçekler

Boyutu: Arjantin dünyanın sekizinci en büyük ülkesidir.

Nüfus: Yaklaşık 45 milyon nüfusu ile Arjantin, gezegendeki en az yoğun nüfuslu ülkelerden biridir.

Kökenleri: Arjantinlilerin yüzde 97’si Avrupa kökenli, büyük ölçüde İspanyol ya da İtalyan kökenli.

İhracatı: Sığır eti ile en iyi tanınan Arjantin şarap, buğday, meyve ve sebzelerin önde gelen üreticilerinden biridir.

Nobel Ödülleri: Arjantinlilere iki kez Nobel Barış Ödülü verildi.1936’da Güney Amerika’daki barış çabaları nedeniyle Carlos de Saavedra Lamas ve insan haklarını savunması amacıyla 1980’de Adolfo Pérez Esquivel.

Eskiçağ tarihi: Bilinen en büyük dinozor – Patagotitan mayorum’un kalıntıları 2008 senesinde Patagonya’daki bir çiftlik işçisi doğrulusunda tesadüfen keşfedildi.

Filmler: Arjantin canlı bir film endüstrisine sahip ve en iyi yabancı dil filmi amacıyla iki kez Oscar yaptı. 1985 senesinde La historia oficial (Resmi Hikaye) ve 2010 senesinde El secreto de sus ojos (Gözlerindeki Sır).

Arjantin hakkında daha fazla bilgi isterseniz buraya tıklayın.

Arjantin’e Nereye Gidilir

Arjantin çoğu güzel manzaraya sahiptir: Iguazú şelaleleri; görkemli Glaciar Perito Moreno; Península Valdés balinalarını izlemek; Bariloche etrafındaki yakışıklı göller ve dağlar. Arjantin’e seyahat etmeyi planlıyorsanız, anahtarlar arasındaki uzun mesafeleri aklınızda tutun destinasyonlar – büyük bir ülke.

Arjantin’in en ödüllendirici destinasyonlarının birçoğu da en az tanınan yeri. Bunlar arasında karabataklar ve caymanlarla yakın buluşmalar yayınlayan devasa bir lagün ağı olan Ibera Sulak Alanları (Esteros del Iberá) da var. donmuş göllerin ortasında flamingolarla pembe benekli ya da bir yanardağ doğrulusunda desteklenen yüksek irtifa bir göl olan Laguna Diamante, iklim ve mesafe, seyahatinizi planlarken ülkenin bir ya da iki seksiyonuna konsantre olmanın daha mantıklı ve ödüllendirici bulunduğu manasına gelir.

Arjantin – Buenos Aires

Ülkenin ana uluslararası havalimanı Ezeiza’ya sahip bulunduğu amacıyla Buenos Aires büyük ihtimalle giriş noktanız olacak.Avrupa mimarisinin ve ulusal bir yeteneğin ilgi çekici bir harmanı ile heyecan verici, canlı bir şehir. Tango gösterisi, düzinelerce görkemli restorandan birisinde akşam yemeği ya da hedonistik bir gece.

Arjantin – Litoral

Kuzeyde Litoral, Uruguay, Brezilya ve Paraguay sınırında yer almaktadır. Burada Iguazú düşüşlerini bulacaksınız.

Arjantin – Quebrada de Humahuaca

Ülkenin karayla çevrili kuzeybatılarında ilgi çeken nokta, gökkuşağı renkli kayalarla kaplı görkemli bir geçit olan Quebrada de Humahuaca’dır.Yakınlarda, Valles Calchaquíes’te, görkemli manzaralı vadiler zinciri, yüksek irtifa bağları nefis çiçekli torron tés şarabı üretmektedir.

Pampa

Arjantin’in geniş diaframına sunulan Pampa’lar, büyük ihtimalle ülkenin en arketip manzaralarıdır.Bu zarif manzara, ufak kasabalar, ara sıra çiftlik ve sonsuz pampa otu (cortaderas) ile sıyrılır ve milyonlarca sığır doğrulusunda otlanır ve ekilir. büyük soya ve buğday tarlaları.

Ayrıca, en ünlüleri San Antonio de Areco’nun büyüleyici pueblounda geleneksel gaucho kültürünü anlatacaksınız. Burada da hedonistik lüks ve at maceralarının bir kombinasyonunu yayınlayan en classic estancilerin birtakımları.

Orta Sierras ve Cordoba

Batıya doğru ilerledikçe, Orta Sierras tezgâhı: bu antik yaylaların ılıman iklimi ve güzel manzarası, 19. yüzsenenin sonlarından bu yana tatilcileri cezbetti.Üstelik, ülkenin sömürge döneminin ikinci kenti Córdoba.

Cuyo

Batıya gitmeye devam edin ve karla kaplı bir zemin olarak en yüksek Andean zirveleriyle Cuyo’ya ulaşacaksınız; burada Arjantin’in en eğlenceli şehirlerinden birini, ilaveten ülkenin şarap başkenti Mendoza’nın başkenti keşfedebilirsiniz.

Patagonya

Arjantin, Patagonya’nın vahşi, nadir nüfuslu genişliklerinin aslan payına ev sahipliği gerçekleştirmektedir (geri kalanı Şili’ye aittir). bacakları – derin buzul gölleri ile serpiştirilmiş görkemli volkanlar ve sarp zirveleri bir dizi.Çoğu insan amacıyla Patagonya, Arjantin amacıyla rastgele bir rehberde ilk sayfalardır.

Patagonya’nın Atlantik tarafında, Península Valdés, güney sağ balinalar, fil fokları ve orcas da dahil olmak üzere dünya standartlarında deniz faunası amacıyla görülmesi gereken bir yer. Bölgenin Darwin ve kaptanı Fitz Roy’u dalgalı olarak izlemek isteyebilirsiniz. Beagle Kanalı Ushuaia dışında Cholila yakınlarında yaşam sürdüren Butch Cassidy’in mirasını ya da Gaiman, Trelew ve daha da iç kısımlardaki Trevelin gibi topluluklarda tesiri hala hissedilebilen Galli yerleşimcilerin mirasını takip edebilirsiniz.

Arjantin’e gitmek amacıyla en iyi vakit

Arjantin seyahat rehberimizin bu bölümünde, ziyaret etmek amacıyla en iyi vakitlara bakacağız.

Bahar belki Arjantin’e gitmek amacıyla en iyi vakittir.İlk baharda (Eylül-Kasım) Arjantin’de hava nerdeyse her yerde mükemmeldir, fakat buzlu hava hala güneyde mümkündür.

Aconcagua gibi en yüksek And zirvelerine tırmanabileceğiniz tek vakit yaz (Aralık – Şubat), aynı vakitte rastgele bir vakitte kar yağabilmesine rağmen, Tierra del Fuego’ya gitmek amacıyla senenin en itimat edilir vakitıdır. Aralık ve Ocak aylarında sıcak ve yapışkan. Sıcaklığın kavurucu olabileceği ve kuvvetli fırtınaların sular altında kalabileceği amacıyla kuzeyin birtakım bölümlerinden de kaçınmalısınız.

Sonbahar (Mart ve Nisan) Arjantin’i ziyaret etmek amacıyla harika bir vakittir – bilhassa de şarap hasadı amacıyla Mendoza ve San Juan eyaletleri. Yapraklarının rengi değiştikçe kayın bahçelerini görmek amacıyla Patagonya ve Tierra del Fuego’yu ziyaret edin.

Haziran, Temmuz ve Ağustos kış ayları Andean kayak merkezlerine gitme vakitıdır Blizzardlar kış aylarında Patagonya’daki kasabaları ve Nisan’dan Ekim’e kadar bölgedeki çoğu yeri kesebilirler. Buenos Aires Temmuz ve Ağustos aylarında kasvetli olabilir, fakat senenin bu saatinde hoş olmalı.

Arjantin seyahati söz hususu bulunduğunda akılda tutulması gereken son nokta: pek çok yerli tatilini Ocak ayında, Paskalya etrafında ve Temmuz ayında alıyor.Taşıma ve konaklama süratli bir şekilde rezerve edilebilir ve fiyatlar iki katına çıkabilir.Arjantin’i ziyaret etmek amacıyla en iyi vakit ile ilgili daha çok bilgi edinin .

Argentina Faaliyetleri

Festivaller

Arjantin festivallerinin büyük kısmı, geleneğe bağlılığı ve etnik toplulukların yüksek seviyesi nedeniyle Kuzeybatı’da bulunur.Kolombiya evveli canlanmalar, Katolik ve laik kutlamalar gözlenir. Avrupa ve ABD’dekinden daha aile merkezli durumlar.A Paskalya’da çikolata yumurtası yemek gibi birtakım Avrupa gelenekleri başlıyor olsa da, festivaller genelde çok daha az ticari.

Alışveriş yapmak

Arjantin’de alış veriş yapar iken gerçek bir pazarlık geleneği yoktur, fakat pahalı sanat eserleri ya da antika satın alırken her vakit deneyebilirsiniz.Tur gezileri ve araba kiralama gibi pahalı hizmetler pazarlık amacıyla bariz adaylarken, otel fiyatları sezon dışı yenilebilir, gece geç saatlerde ya da nakit ödeme yapıyorsanız (en efectivo).

Spor Dalları

Arjantinliler spor amacıyla çaresiz bir bağımlılığa maruz kalıyor ve tenis, ragbi, basketbol ve benzersiz Arjantinli atlı sporcu pato gibi konularda barlarda şuurlu ve ruhsal tartışmalar duyacaksınız.

Açık hava etkinlikleri

Arjantin açık hava meraklıları amacıyla son derece heyecan verici bir destinasyondur: birinci sınıf sinek balıkçılığı, at biniciliği, trekking ve kaya tırmanışı fırsatları boldur.

Brezilya hakkındaki yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı