Amerika Gezileri

BROOKLYN – Gezilecek Yerler

BİR GÜNDE BROOKLYN NASIL GEZİLMELİ

BROOKLYN –  Gezilecek Yerler

Son yirmi senede, New York’un en kalabalık ilçesi olan Brooklyn, dünyanın en çok konuşulan yerlerinden birine dönüştü. Bir kültür, sanat, müzik ve yemek yatağı ve sakinlerinin orada yaşam sürdürmektan gurur duyması muazzam değil. Gastronomlar, şehrin en iyi barlarından ve restoranlarından ilçeye dağılmış durumda bulunurken, düzinelerce sanat galerisi ve müzik mekanı Brooklyn’in fazlası reklamının çalışmalarını sergiliyor. Brooklyn Köprüsü ve Botanik Bahçesi, McCarren ve Prospect parkları gibi yerler derli toplu olarak yerliler ve yeni gelenler çizmektedir. Dinamik bir mahalle ve etnik bölge kümesine ev sahipliği yapan bu ilçeyi ziyaret etmek ve canlı ve eklektik atmosferine aşık olmak zordur. Travel + Leisure’un Brooklyn seyahat rehberini kullanın ve bu New York ilçesinin namacıyla kendi başına bir varış noktası bulunduğunu görün.

BROOKLYN – Gezmek İçin En İyi Zaman

New York’un geri kkısmı gibi, Brooklyn de sıcak-sıcak yazlar ve soğuk, birtakım durumlarda soğuk kışlar yaşar. Şehrin sahile yakın konumu, onu soğuk çıtçıtların tümünü taşımaktan kurtarıyor. Yine de Brooklyn, sıcaklıkların Kasım ayı ilk haftalarında dalış yapması ve 30’ların ve 40’ların Nisan ayının başına kadar kalmasıyla iyi tanımlanmış bir kış mevsimi yaşar. Bunu akılda tutarak, ziyaretçiler Brooklyn’e seyahatlerini yaz ilk haftalarında, mayıs ve temmuz başında ya da sonbaharın ilk haftalarında, havanın en ideal bulunduğu ve ziyaretçilerin ağır kışlık mont ve eşarplarını evde bırakabilecekleri şekilde planlamalıdır. .

Gitmeden evvelce bil

Brooklyn’e gelen fazlası ziyaretçi vakitlerının çoksını restoran ve mağazalarla dolu Williamsburg’da geçiriyor. Manhem den’a basitçe erişiliyor ve lüks otellerin çoksının kümelendiği yerler. Yaz aylarında, gezginler ilçenin Crown Heights’daki Batı Hint Geçit Töreni, Fort Greene’deki Commodore Barry Park’taki Afropunk Festivali ya da Prospect Park Bandshell’deki bedava konser serisi gibi fantastik açık hava etkinlikleri ve festivallerine çıkmalıdır.

Ulaşım

New York şehrinin toplu taşıma sistemi, süratli bir şekilde dolaşmanın en basit yoludur. Tek bir MetroCard yolculuğu (tüm metro ve otobüs güzergahları amacıyla iyi, ilaveten etkili PATH treninde New Jersey amacıylae ve dışına erişim) $ 2.75; yedi günlük sınırsız MetroCard 32 dolar.

Brooklyn ulaşım bilgileri için buraya bakın.

BİR GÜNDE BROOKLYN NASIL GEZİLMELİ

New York, her sokaktaki fazlası mühim turistik yer, enteresan cazibe merkezleri ve pop-kültür bağlantıları namacıylaiyle genelde tatil kova listelerinin başında gelir. Manhem den’ın Doğu Nehri süresince, Brooklyn, New York tatillerinde şehrin çoksını yaşam sürdürmek isteyen gezginler ve tatilciler ile tanınmış bir yer durumuna geldi. Bütün Big Apple’ı tek bir seferde göremezken. Brooklyn Köprüsü ya da metro üstünden Brooklyn’e gitmenizi ve ilçeyi keşfetmek amacıyla bir gün ayırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Çeşitli mahalleler, görkemli restoranlar, sanat ve kültür Brooklyn’i harita üstünde kaçırılmaz bir yer durumuna getirdi. Bu kılavuzda Dumbo, Williamsburg, Brooklyn Heights, Prospect Heights ve Bushwick’te gezmenizi tavsiye ettiğimiz birtakım yerleri öğrenin. Önerilerimizden, en çok görmek dilediğiniz şeylere göre kendi güzergahınızı oluşturabilirsiniz. Hem de Red Hook ya da Park Slope gibi bahsetmediğimiz mahallelere geziler bile ekleyebilirsiniz.

BROOKLYN – DUMBO

Dumbo, “Aşağı Manhem den Köprüsü Üst Geçidi” nin kısaltmasıdır ve Brooklyn Köprüsü ile Manhem den Köprüsü arasındaki kısmı kapsar. Bölgede canlı bir sanat sahnesi, Manhem den görünümü ve Washington ve Front Street’in kesiştiği Manhem den Köprüsü’nün ikonik görüntüsü de dahil olmak üzere Instagram’a layık fazlası yer bulunur. Dumbo’ya, Manhem den siluetinin eşi benzeri olmayan görünümünın keyfini çıkarabileceğiniz Brooklyn Köprüsü’nün üstünden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Konumu, Brooklyn günlük gezinizin kusursuz bir başlangıç ​​ya da bitiş noktası olmasını sağlar.

Dumbo sanat ortamını arıyorsanız, mahallenin etrafında tespit edilen DUMBO Duvarları da dahil olmak üzere detaylı duvar resimleri ve grafiti siteleri var. Hava iyi olmadığında fotoğraf, heykel, resim ve daha çoksını gösteren fazlası galeri bulunmaktadır.

Arnavut kaldırımlı sokaklarda bir Piyasa günü Dumbo Archway’e doğru yürürken sizi vintage kıyafetler, el yapımı el sanatları ve mücevherler de dahil olmak üzere her türlü parça ve parçayı satan dev bir açık hava piyasası olan Brooklyn Flea’ya götüreceksiniz. Archway’de her Perşembe akşamı müzikal performanslar, sanat sergileri ve pop-up galeriler, içki alabileceğiniz yerler ve hem de sihirli performans var! Dumbo, yiyecek amacıyla ünlü Grimaldi’lerden bir dilim pizza amacıyla yaratıcı Amerikan mutfağı amacıyla River Café’ye kadar fazlası iyi yere sahiptir.

BROOKLYN – WILLIAMSBURG

Williamsburg, şık butikleri, tanınmış kafeleri ve gece hayatıyla Brooklyn’in en şık semti olarak kabul edilir.Bir yemek cenneti. Yemek yemek isteyebileceğiniz nerdeyse çok çok yer var. Fakat New Yorklular arasında birtakım favoriler arasında Lilia. İtalyan mutfağı, biftek amacıyla St Anselm, Kahve amacıyla Variety Coffee.

Amerikan yemekleri amacıyla Diner ve Konforlu vejetaryen yemek amacıyla Modern Love yer alıyor. Her sokakta her zevke ideal yemek bölgeleri bulunmaktadır ve Smorgasburg besin piyasası her Cumartesi sabahı lezzetli atıştırmalıklar satmaktadır.

Brooklyn’e gelen fazlası ziyaretçi 61 Wythe Bulvarı’nda Brooklyn Bowl’u ziyaret etmek istiyor. Bowling şeritlerinin yanı sıra derli toplu müzik şovları da bulunmaktadır.

Fakat eskiden bir gösteri ya da bowling seansı amacıyla bilet rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Akşamları Nitehawk Sineması’nda yemek, içki ve film kombinasyonu amacıyla eşi benzeri olmayan bir yemek tecrübesi düzenleyebilir ya da fazlası bardan birine gidebilirsiniz. Mahallede ilaveten güneşlenmek ya da insanları izlemek amacıyla East River Park ve McCarren Park gibi fazlası yeşil alan bulunmaktadır.

Williamsburg’un havalı atmosferi, sokak kıyafeti ve vintage kıyafetlerin hakim bulunduğu mağazalarda da bulunabilir. Yerel bağımsız tasarımcılar, bol miktarda mücevher ve eve götürebileceğiniz ıvır zıvırlarla karıştırılmış uluslararası markalar bulabilirsiniz.

BROOKLYN YÜKSEKLİKLERİ

Brooklyn’in fazlası gibi, Brooklyn Heights fotoğraf arkadaşı ve havalı kafeler, sanat enstalasyonları ve müzeler ile şık ve ticari arasında kusursuz bir dengeye sahiptir. Semt de tarihiyle gurur duyuyor; yürüyüş turunda kumtaşlarını ve çarpıcı mimariyi keşfedebilir ya da Brooklyn Tarih Derneği’nin sergilerini görebilirsiniz.

Gözden geçirilmesi gereken bir diğer müze, eski bir metro istasyonunda yer alan ve hem çocuklar hem de yetişkinler amacıyla çok sayıda sergi ve atölye tespit edilen New York Transit Müzesi’dir.

Brooklyn Heights şehrinin en tanınmış turistik yerlerinden biri de Promenade. Aşağı Manhem den görünümüna hayran Brooklyn Heights Promenade süresince yürüyebilir ve Özgürlük Heykeli, Brooklyn Köprüsü ve New York Limanı’nın fotoğraflarını çekebilir ya da soluk kesen manzaralar amacıyla gün batımını bekleyebilirsiniz.

Brooklyn Heights, aralarından seçim yapabileceğiniz fazlası mutfak ve bütçeye sahip yemekler amacıyla diğer bir sıcak noktadır. Amerikan yemeklerini seviyorsanız. Jack the Horse Tavern ya da Henry’nin End’sini tecrübe edinin ya da lüks Fransız yemekleri zevkinize daha idealsa, Chez Moi’ye gidin.

Bölgede dolaşırken hafif bir şeyler atıştırmak amacıyla tercih ediyorsanız ve Montague Caddesi’ndeki Cat Café’de kucaklaşmak istemiyorsanız, semt fırınlara ve kafelere de ev sahipliği yapar.

BEKLENEN YÜKSEKLİKLER

İnsanları Prospect Heights’a getiren fazlası cazibe merkezidir. Güneyde, piknik, joggers, bisikletçiler, binicilik, tenis, yaz aylarında pedallı bot, kış aylarında buz pateni ve sene süresince birkaç haftalık faaliyeti karşılayan büyük bir yeşil alan olan Prospect Park bulunmaktadır. Parkın kuzey girişinde Bailey Çeşmesi ve Anıt Kemeri’nin yanı sıra ikonik bir Brooklyn fotoğrafı amacıyla kusursuz bir yer olan Grand Army Plaza bulunmaktadır.

Prospect Park’ın eteklerinde, Japon Tepesi ve Göleti’nden Shakespeare Bahçesi’ne kadar detaylı bahçelerde ve kış bahçelerinde binlerce bitkinin bulunduğu sakin bir alan olan Brooklyn Botanik Bahçesi bulunmaktadır. Giriş yetişkinler amacıyla 15 $ ‘dır.

Bahçeden çok uzak olmayan, dünyanın dört bir yanından gelen kültürel eserlere ev sahipliği yapan Manhem den dışındaki New York’un en tanınmış müzesi Brooklyn Müzesi’dir. Piyasatesi ve Salı günleri kapalı olan giriş, yetişkinler amacıyla 16 ABD dolarıdır.

Prospect Heights yiyecek ve meşrubat sahnelerini de tutmuyor. Birçok yerli ve ziyaretçi süslü kokteyller servis eden konuşkan tarzda bir bar olan Weather Up’ı seviyor ve hafta sonunu ziyaret ediyorsanız ve harika bir brunch istiyorsanız Tom’un Restoranı’nı seçin. 1936’dan beri aynı aile doğrulusunda işletilen menüde 50’lerin vibe ve lezzetli Amerikan tipi yemekler var.

BROOKLYN – BUSHWICK

Brooklyn’in fazlası son 15 senede bir rönesans geçirdi ve Bushwick en çok değişen mahallelerden biri. Bugün, restoranları ve kafeleri, enteresan galerileri ve sokak sanatı ile tanınıyor. New York’un en iyi sanatlarından birtakımları. Duvarlara ve binalara boyanmış renkli duvar resimlerini görmek ya da detaylı galeriler arasında atlamak amacıyla mahallede turlar yapabilirsiniz.

Bushwick’in de başarılı bir yiyecek ve meşrubat sahnesi var; alan bir vakitler birkaç bira fabrikasına ev sahipliği yapmıştır ve 2016 senesinde ilkini 40 senede Kings County Brewers Kolektifi açmıştır.  Troutman Caddesi tapınağında birkaç bira arasından seçim yapabilirsiniz.

Yemek amacıyla, olağanüstü bir Meksika yemekleri ve tatlı bir dişi olanlar amacıyla, efsanevi bir pizzacı olan Roberta’nın, Tortillería Mexicana Los Hermanos var ve tatlı dişi olanlar amacıyla, taze pişmiş kek ya da Circo’nun Pastanesi’ndeki hamur işi.

Biraz değişik olan fakat Brooklyn amacıyla ideal olan kıyafetler amacıyla Dekalb Caddesi’ndeki L Train Vintage’daki raflara göz atın. Tasarruf mağaza zinciri, 10 $ ya da daha düşük bir fiyata bir tasarımcı ürünü bulacağınızdan emin bulunduğunuz eski, retro ve lüks kıyafetler pazarlıyor ve vintage bir unsurun Brooklyn’e seyahatinizi hatırlamanın harika bir yolu bulunduğunu düşünüyorum.

New York hakkında genel yazımı okumak isterseniz buraya bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı