Türkiye Gezileri

Türkiye, Muğla Gezi Rehberi

Muğla Gezisi

Türkiye, Muğla Gezi Rehberi

Zamanın durduğu şehre hoş geldiniz. Muğla, Türkiye’nin Ege bölgesinde tespit edilen en güzel ve tanınmış turistik yerlerden biridir. Geleneksel eski evleri, dar sokakları, muazzam tarihi, büyüleyici natural güzelliği, etkileyici koyları, duru suları, görkemli antik kentleri ve canlı günlük yaşamı ile güzel bir şehirdir. Her sene dünyanın dört bir yanından gelen gezginler natural güzelliğe ve antik tarihe şahit olmak amacıyla Muğla’ya geliyor.

MUĞLA’DA GİDİLECEK YERLER

Bu, her sene milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Muğla’dır. Büyük kenar şeridi, güzel tatil beldeleri, karakteristik Ege köyleri, yemyeşil ormanları ile Muğla, Türkiye’nin en mühim tatil yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir kaçırılmaması gereken bir yerdir ve Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan olmak üzere 13 ilçeye sahiptir.

MUĞLA’DA NE GÖRMELİ VE YAPILMALI

Unutulmaz tatillerin yeri olan Muğla, ülkemizin mühim çekim merkezlerinden biridir. Sıhhat ve esenlik, serüven sporları, tabiat ve plaj, eğlence ve gece yaşamı, denizcilik, kültür ve tarihin yanı sıra güneş, deniz ve kum üçlüsünün meydana getirdiği geleneksel turizm sektörünün kalbidir.

MUĞLA’NIN MAVİ BAYRAK PLAJLARI

Türkiye’nin güney Ege şehri Muğla’da mavi bayrak almaya hak kazanan toplam 100 beyaz kumlu plaj bulunmaktadır. Muğla kenarindeki mavi bayraklı plajları, harika bir deniz tatili amacıyla niteliği ve güvenliği yardımıyla bulabilirsiniz.

MUĞLA, PLAJ CENNETİ

Bildiğiniz gibi Muğla yüzlerce cennet koyları ve plajlarıyla ünlüdür. Bazıları el değmemiş tabiatı ve temiz sularıyla ünlüdür.

2019 senesinde 102 plaj ve 7 marina Mavi Bayrak alan Muğla.

MAVİ BAYRAK MARİNALARI

Muğla’da mavi bayrakla ödüllendirilen toplam 7 marina bulunmaktadır; Bodrum Milta Marina, Yalıkavak Marina, Fethiye Ece Marina, Göcek D-Marin Marina, Marmaris Marti Marina, Marmaris Netsel Marina, Turgutreis D-Marin Marina.

MAVİ BAYRAK PLAJLARI

Muğla, Türkiye’nin en tanınmış plajlarından bazılarına ve mavi bayrakla ödüllendirilmiş aşağı yukarı 102 plaja sahiptir.

Muğla ilinde Bodrum, Marmaris, Datça, Köyceğiz, Fethiye, Ula ve Ortaca gibi ünlü tatil beldeleri bulunmaktadır. Bu kenar beldesi kasabaları Muğla ile iyi bağlantılıdır. Muğla’nın kenar bölgelerinin çoğunda mavi bir bayrak bulacaksınız.

Muğla’nın 102 plajında ​​ve tatil beldelerinde Mavi Bayrak panelleri var.

Bodrum
Datça
Fethiye
Marmaris
Milas
Ortaca
Ula

Mavi bayraklı plajları daha ayrıntılı incelemek için buradan tıklayın

AKTİF TATİL FİKİRLERİ

Etkinlik tatili aile ve dost kümeleri amacıyla mükemmeldir. Coğrafi özellikleri Muğla’yı Türkiye’deki açık hava etkinlikleri amacıyla harika bir yer durumuna getirmekte ve dünyanın her yerinden turistleri çekmektedir. Neden rehberli aktif bir mola ayırtmıyorsunuz ve burada geçirdiğiniz süreyi aslında en iyi şekilde değerlendirmiyorsunuz?

Datça Muğla Gezi Rehberi Kötekli Ege

TARİHİ YERLERİ

Karia ve Likya gibi sonsuz uygarlığın tarih süresince çiçek açtığı ve izlerini bıraktığı Muğla, kültürel miras yönünden son derece zengindir. Bölgenin antik kentlerinde oluşturulan kazılarda meydana çıkarılan tarihi yapıtlar Bodrum, Milas, Marmaris ve Fethiye’deki arkeoloji müzelerinde sergilenmektedir.

MUĞLA’NIN DOĞAL TAŞLARI

Özel koruma alanları, güzel koyları, görkemli plajları, eşi benzeri olmayan natural güzellikleri, iklim koşulları ve görkemli konumu nedeniyle potansiyeli ile yerli ve yabancı turistler amacıyla Türkiye’nin en muazzam noktalarından biridir.

Ülkenin farklı şehirleri hakkında bilgi almak isterseniz türkiye  diğer yazılarımı okuyabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı